• anasayfa
  • hakkimizda
  • urunler
  • ozelgunler
  • kurumsal musteriler
  • anasayfa
Petit Pain hakkında
Feature image
Feature image
Feature image
Feature image

Fırın denilince akla ilk gelen şey “ekmek”tir. Türk kültüründe de tarihimiz boyunca ekmeğe kutsal sayılacak bir önem atfedilmiştir. Bu önemin bir  neticesi olarak “ekmek”; yanlızca undan yapılan bir yiyecek olmasının dışında insanların hayatta kalma, bir gelir elde etme çabasının ifadesi olarak halkın dilinde “ekmeğini kazanmak”, “ekmek parası”, “ekmek teknesi” gibi deyimlerin kullanılmasına yol açmıştır.

Fransızca’da ‘Küçük Ekmek’ anlamına gelen Petit Pain, Tolga ve Mithat Bilgiç kardeşler tarafından 2008 yılında İstanbul’da faaliyete başlamıştır.

Türkiye’de genel anlamda unlu mamul sektöründe, özel olarak da ekmek imalatındaki ürün çeşitliliğinin fazla olmadığı kabul edilen bir olgudur. Bu düşünceden hareketle, Bilgiç kardeşler de, almış oldukları eğitimlerini, unlu mamul üretimi sektöründe edindikleri tecrübeleri ile birleştirerek Petit Pain’i kurmaya karar vermişlerdir.

Temel faaliyet alanı fırıncılık ve pastacılık olan Petit Pain, doğal malzeme ve kaliteli hammadde kullanımına önem veren ve üretimin imkan verdiği ölçüde katkı malzemesi kullanmama gayretindedir.

Yabancı ülkelerde yer alan ürün çeşitliliğini Türkiye’ye taşıma amacı içinde olan Petit Pain, özellikle Fransızlar’ın ekmek ve pasta kültüründen faydalanmayı amaçlamakta fakat aynı zamanda Türk damak tadını da göz önüne alarak Türkiye’deki fırıncılığın ve unlu mamul üretiminin gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.

Fransa’da Gastronomi eğitimi alan Tolga Bilgiç  iş hayatına daha sonra Londra’da devam etmiştir. Turizm ve Otelcilik öğrenimi gören Mithat Bilgiç ise uzun yıllar sektörün içinde yer almıştır. Şimdi bu iki kardeş bilgi birikimleri ve tecrübelerini Petit Pain markası altında müşterilerinin hizmetine sunmaktadırlar.